Батькам майбутніх першокласників

До уваги батьків майбутніх першокласників!

У Підгородненському ліцеї  №1 оголошується реєстрація дітей до 1 класу. Зареєструвати дітей можна за посиланням  https://school.isuo.org/ . Але для підтвердження заяви після подання слід ОБОВ`ЯЗКОВО звернутися до ліцею з документами.
Перелік документів для зарахування до 1 класу
1. Заява (за зразком, що поданий у наказі МОН від 16 квітня 2018 року № 367);
2. Копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії надається оригінал документа);
3. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової
документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», який затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089,  довідка про щеплення.
4. Копії паспортів батьків з пропискою.
5. Документ, що підтверджує місце проживання дитини на закріпленій території обслуговування за Підгородненським ліцеєм №1 (у разі потреби).
6. Довідка, яка підтверджує, що дитина не зарахована до іншого закладу освіти, якому підпорядковується територія проживання дитини (надається у разі проживання дитини в іншому мікрорайоні тільки після зарахування чи наявності вільних місць у класі).
7. Інші документи (напр. висновок ІРЦ і т.ін.) передбачені для позачергового зарахування.
 8. Фото дитини 3Х4 - 3 шт.
Деталі див у наказі МОН «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» від 16 квітня 2018 року № 367.
 
Заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та документи, визначені пунктом 4 розділу І Порядку, подаються до  31 травня.


Шановні батьки майбутніх першокласників!

Наголошуємо Вам на тому, що зарахування до 1 класу здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви про зарахування до КЗ Підгородненський НВК №1 одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) до 31 травня. До заяви додаються:
1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти;
2) оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.
3) Довідка про місце проживання (якщо відрізняється від даних у паспорті).
4) Папка-швидкозшивач А4 з файлами.


Наказ МОН України
Лист- роз'яснення




                                 Школа – це зовсім не страшно

1. Поясність дитині, що дорослі ходять на роботу; для діток робота - дитсадочок, а для старших - школа. Розкажіть, що всі колись ходили до школи: і бабуся, і дідусь, і мама, і тато.
2. Дуже часто причина негативного ставлення дитини до школи криється у відношенні батьків. Батьки «заражують» дітей своїми хвилюваннями, побоюваннями і малюк починає сприймати школу як невідому загрозу. Налаштуйте дитину позитивно, розкажіть, що у неї з'явиться багато нових друзів, що кожен день вона буде дізнаватися багато цікавого. Згадайте веселі історії зі свого шкільного життя. Можна погратися у «Школу». Нехай учителем у цій грі буде мама чи бабуся, а дитина - учнем, а потім поміняйтесь ролями.
3. Разом з дитиною виберіть найкраще шкільне приладдя:       ручки, пенали, зошити, олівці, рюкзак, пластилін, альбоми.       
Нехай дитина відчує себе дорослим, склавши все у рюкзак.
4. Якщо дитина захоче помалювати в новому альбомі чи зошиті, або зліпити зі «шкільного» пластиліну динозаврика - не забороняйте їй.
5. Не акцентуйте увагу лише на навчанні. Дитинство у шість років не закінчується.

Якщо ж ваше дитя:

кожен ранок чистить зуби, завжди миє руки перед тим, як сісти до столу;
допомагає вдома по господарству (миє посуд, прибирає ліжко, накриває на стіл);
може сам собі приготувати бутерброд, вдягнутися по погоді, зав’язати шнурки і шарф;
вміє самостійно утримувати увагу досить тривалий час (15-20 хвилин) під час читання вголос, малювання, гри;
здатний управляти своїми бажаннями (не їсть перед їжею цукерки, хоча вони і лежать на видному місці; не вередує, коли дорослі щось заборонили);
вміє поводитися за столом (правильно сидить, акуратно їсть);
має більш-менш стійкі інтереси (прослухування музики, малювання, заняття мовами, конструювання, ліплення з пластиліну);
вміє поводитися в суспільстві (не перебиває старших, без нагадування проявляє ввічливість, використовуючи «будь ласка», «дякую», «до побачення» та ін.);
дотримується певного режиму дня;
ставить питання і завжди вислуховує відповіді;
прибирає за собою іграшки після гри, альбом після малювання, книжки після читання, тоді вітаємо! Ваше дитя має високий рівень розвитку вольових навичок. А вони, у свою чергу, є основою довільного запам’ятовування, уваги, розумових навичок. І, відповідно, у вас і у вашої дитини буде значно менше проблем в школі.
Особливе місце в підготовці займає формування очікувань і установок дитини на вступ до школи. Тут дуже важливо не перестаратися. Не слід обіцяти, що дитину чекають суцільні лаври успіху, важливіше допомогти їй налаштуватись на щоденну працю але робити це необхідно дуже коректно. Зовсім неприпустимі вислови типу: «Що ж ти, така неохайна дівчинка, в школі робитимеш?» або «Ось там тебе привчать, нарешті, до порядку!». Також не сподівайтесь, що якщо ви весь цей час не привчали дитину до дисципліни, що школа нарешті зробить це за вас (особливо це стосується сімей, де діти не відвідували дитячий садок). Дитині буде дуже важко пристосуватись до різкої зміни умов на такі, де дисципліни все ж таки прийдеться дотримуватись.

Щоб допомогти налаштуватися на новий ритм життя, краще говорити дитині:

У тебе все вийде, якщо ти трохи попрацюєш (постараєшся).
У школі можна багато чого нового дізнатись і багато чому навчитися, варто лише захотіти.
У класі можна знайти нових хороших друзів, хоча цілком ймовірно, що не всі діти в класі тобі одразу сподобаються. Доречно буде розповісти про свої шкільні враження, своїх шкільних друзів, можливо, у вас є хороші знайомі зі шкільних часів, з якими ви до цих пір підтримуєте стосунки. Дитині буде цікаво дізнатися, що дружні стосунки можуть тривати такий довгий час.
Поясніть дитині, що спочатку вона може сумувати за дитячим садком, за батьками, все шкільне може здаватися чужим. Це відчуття поступово пройде, учні зазвичай швидко звикають до школи та до нового оточення.

У будь-якому випадку, любіть свою дитину такою як є, навіть якщо вона не буде цілковитим відмінником!


Немає коментарів:

Дописати коментар