субота, 28 вересня 2019 р.

Свято до Дня Дошкілля.

27.09.2019  у дошкільному підрозділі відбулося свято  до Дня Дошкілля. Діти співали  пісні та виконували чарівні таночки, грали у веселі ігри.Також під час свята прозвучали теплі привітання для всіх працівників дитячого садочку  від  колективу учнівського самоврядування  "Лідер".

КЗ Підгородненський НВК №1 щиро вітає всіх колег-дошкільників, тих, хто щоденно віддає тепло своїх сердець дітям, з професійним святом !








вівторок, 17 вересня 2019 р.

Профілактика захворювання на кір

КІР
Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки й школи. Але дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти.
Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.
Основні симптоми
Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.
«Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.
Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.
 Профілактика та лікування
Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи. Вакцину закуповує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Останнім часом батьки дедалі частіше відмовляються від вакцинації дітей.
Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а також роблять дезінфекцію приміщення. Якщо дитина хворіє без ускладнення, лікування можна проходити вдома, дорослих зазвичай госпіталізують.
Висип не лікують. Спочатку тіло вкривається висипаннями повністю, стає червоною плямою, згодом висип зникне. Розчісувати його не можна — можуть утворитися рани. Лікарі радять також не мочити і не розтирати висип. Поки він не зійде, варто залишатися в ліжку.
На сайті МОЗ України розміщено інформацію щодо наявності вакцин у регіонах та календар профілактичних щеплень.



пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

Акція "Запобігти. Врятувати. Допомогти."

 10 вересня в КЗ Підгородненський НВК №1 рятувальниками ГУ ДСНС України на чолі з начальником Дніпропетровського районного сектору головного управління Державної Служби Надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області Бедрань Сергієм Васильовичем було проведено акцію "ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ". Діти дошкільного підрозділу "Зіронька" приймали участь у цьому заході.
Основною метою проведеного заходу було:
- пояснити дітям причини виникнення пожеж в побуті та як їх уникнути;
- навчити правильному алгоритму дій при виявленні пожежі або коли вона застала дітей у приміщенні;
- нагадати про небезпеку, яку приховує в собі вогонь, призначення сірників та необхідність обережного їх використання;
- наголосити на необхідності завжди вчасно вимикати електроприлади та важливість обережного користування газом.
Рятувальники прибули з чималим реквізитом, щоб зацікавити дітей – чого варта справжня професійна амуніція і шолом, які можна було приміряти, вогнегасник і рукав, якими можна скористатись. Перевірити на собі і в прямому сенсі відчути себе пожежним і рятувальником зміг кожен учасник зустрічі.
Дякуємо за чудовий захід всьому колективу рятувальників!






вівторок, 10 вересня 2019 р.

Вихованці дошкільного підрозділу в День знань.

Нарядні і парадні у День знань вихованці дошкільного підрозділу: для них вихователі влаштували святковий майстер-клас по розписуванню пряників, батьки разом з діточками прийняли участь у виставці.